SPORT / Hokej

Popis:
5.3.2018

Zápas Mladé Boleslavi s Třincem rozhodovaly nájezdy

MLADÁ BOLESLAV / TŘINEC

Poslední utkání základní hrací části mezi Boleslaví a Třincem bylo od počátku velice vyrovnané. Ani prodloužení rozhodující gól nepřineslo, na řadu tak musely přijít samostatné nájezdy. V nich exceloval Jan Růžička, který za svá záda nepustil žádný puk, Šimona Hrubce překonali Lenc s Žejdlem, a rozhodly tak o bonusovém bodu pro Boleslav.

Boleslavští začali utkání dobře, už v první minutě utkání se po Hanzlíkově přihrávce pokoušel prosadit Orsava. Před takřka odkrytou brankou ale trefil nohu bránícího hráče Třince. Ve třetí minutě jsme za sebou měli i pokusy Němce nebo Urbana – to všechno bez výraznějších pokusů Ocelářů. Jako první byl nakonec vidět (jak jinak) Růžička, na boleslavského brankáře Růžičku si ale nepřišel.

Boleslav byla i nadále aktivnější, gól ale ze svých pokusů nevykřesala. Ještě před polovinou prvního dějství pak přišlo na první vyloučení – za katr usedl domácí Němeček. K vidění byl opět Martin Růžička nebo třeba Dravecký. Jen pár sekund po skončení přesilové hry dokonce hosté nastřelili tyčku, jinak ale opět vše marné. Ani vyloučení Žejdla nedokázali Oceláři potrestat a sám Žejdl v závěru třetiny svou šanci, kdy zakončoval situaci dva na jednoho, taktéž propásl.

Boleslavští začali druhou třetinu nejlépe jak mohli – gólem. Jakub Orsava si najel přímo před Šimona Hrubce, zvedl kotouč a zamířil přesně pod břevno. Poté měli domácí první početní převahu v zápase, ale nedokázali ji zužitkovat, chyběl jim potřebný důraz a málo střelby. Třinečtí se ale tlakem domácích nenechali zastrašit a v pěkné šanci se ukázali i Martin Růžička, který si najel až před boleslavskou bránu, ale jeho jmenovec Jan Růžička v bráně Mladé Boleslavi si svůj prostor u tyče uhájil. Boleslav pak udělala fatální chybu, když nechala jet hned dva Třinecké hráče na domácí bránu. Martin Adamský si nejprve pohrál s Růžičkou, donutil ho jít k zemi a těsně před bránou přihrál volnému Jiřímu Polanskému, který už měl snadnou práci a zakončil do prázdné klece.

Krátce po vyrovnávacím gólu Třince tu byla opět přesilovka pro domácí, ale sehrána nebyla vůbec dobře, Třinec své oslabení odehrál v poměrně velkém klidu. Domácím se příliš nedařilo a na konci třetiny se projevila i první frustrace z ne příliš povedeného výkonu v utkání. Jan Hanzlík byl vyloučen na dvě minuty za podražení, ale za připomínky vůči rozhodnutí rozhodčích vyfasoval ještě osobní desetiminutový trest. Třinečtí si během přesilové hry vytvořili veliký tlak, ale všechny jejich pokusy ustál a zvládl Jan Růžička v bráně domácích. Druhá třetina tak skončila nerozhodně 1:1.

Třetí třetinu začali lépe hosté, Erik Hrňa se dostal k bezprostřední střele, ale Jan Růžička jej pohotově vychytal. Nedlouho poté se v parádní šanci ocitl Radan Lenc, který zachytil odražený kotouč, ale poslal jej do tyče třinecké branky. A blízko gólu byl i Jakub Valský, který v situaci dva na jednoho trefil po dobře mířené přihrávce pouze třineckého Hrubce. Mladá Boleslav si ve třetí třetině dokázala vytvářet tlak, ale ve hře měla i spoustu nepřesností, a tak přišla například další Lencova tyčka. Hosté se navíc provinili špatným střídáním a šli znovu do čtyř. Boleslav ale i další přesilovou hru nesehrála příliš přesvědčivě, a tak se hosté z východu republiky v pohodě ubránili.

Druhá polovina třetí dvacetiminutovky byla pořádně hektická. Bruslaři po vyloučení Svačiny a Marcinka měli šanci zahrát si více jak minutu ve dvojnásobné početní převaze a zasypávali Šimona Hrubce nespočtem střel, čímž pomalu dorovnávali střelecký účet nedělního duelu. Co ale naplat, úspěšný nikdo z nich nebyl. Do stejné situace se ale dostali i domácí, když nejprve putoval na trestnou Kotvan a o minutu a půl později i Klepiš. A zatímco domácí hozenou rukavici Třince odmítli, Třinec ji přijal a přesný zásah zaznamenal kanonýr Třince, Martin Růžička, který svého jmenovce překonal ze svého tradičního místa, z levého kruhu. Boleslav tři minuty před koncem třetiny odvolala Jana Růžičku na střídačku a hrála power play a risk se jí podařil. Dominik Pacovský využil nastalého tlaku domácích a z pravého kruhu zamířil přesně. V závěrečné minutě ještě přišel drtivý tlak ze strany Třince, kteří chtěli urvat tříbodovou výhru, ale to se jim nepovedlo, a tak se muselo prodlužovat.

Prodloužení nabídlo mnoho šancí na obou stranách, ale hru tři na tři zvládli nejlépe oba muži v maskách na obou stranách, kteří nepustili za svá záda žádnou z šancí a držely tak naděje svých týmů na bonusový bod až do samostatných nájezdů. V nich si na Růžičkovi vylámali zuby všichni třinečtí střelci, zato za domácí skóroval Radan Lenc s Lukášem Žejdlem, a tak Boleslav až v této střelecké loterii rozhodla o tom, že bonusový bod do tabulky zůstane právě Středočechům. Jim určitě přijde vhod, jelikož skupina o umístění play-out bude nesmírně vyrovnaná a psychicky náročná.

BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec 3:2 po s.n. (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 21. Orsava (Valský, Žejdl), 59. Pacovský (Lenc, Klepiš), rozh. náj. Lenc – 29. Polanský (Adamský), 57. Růžička (Hrňa)
Rozhodčí: Hribik, Úlehla – Kis, Rampír
Vyloučení: 5:7, navíc Hanzlík (MBL) 10 min. za nesportovní chování a Jank (TŘI) 10 min. za zásah do oblasti hlavy a krku
Využití: 1:1
V oslabení: 0:0
Diváci: 1 226

BK Mladá Boleslav: Růžička – Hanzlík (C), Říha, Němeček, Eminger, Dlapa, Kotvan, Nedomlel – Orsava, Žejdl, Valský – Pacovský, Nahodil, Klepiš (A) – Pabiška, Němec, Lenc (A) – Flynn, Urban, Kousal

HC Oceláři Třinec: Hrubec – Musil, Doudera, Linhart, Roth, Jank, Kovář – Petružálek, Vlach, Růžička (A) – Dravecký (A), Marcinko, Hrňa – Adamský (C), Polanský, Svačina – Rákos, Cienciala, O. Kovařčík

Autor / zdroj: Zdena Bobková / bkboleslav.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Ve Středočeském kraji vyjedou nové kloubové autobusy

Nová řada kloubových autobusů zaujme už na první pohled, a to svým moderním vzhledem. Komfortnější cestování pro cestující v těchto nových vozidlech

Post

Linka 155 a zlomyslní volající

Dětské chichotání, opilecké žvatlání a hartusení, nadávání nejhrubšího zrna, či výplody, za které by se nemusel stydět ani samotný H. CH. Andersen – i

Post

Topíte, topíte a pořád hodně platíte? Už nemusíte!

Zimní počasí se blíží stále rychleji. Díky sychravému počasí jsme již zahájili topnou sezónu. To má za následek samozřejmě větší odběr, elektřiny, ply

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě