SPORT / Ostatní sporty

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
24.7.2014

Cyklistický maraton odstartuje za pár dnů

Tým „Ostrava – Evropské město sportu 2014“ se postaví ve středu 30. 7. na start čtyřdenního non-stop Opel Handy Cyklo Maratonu smíšených týmů napříč Českou a Slovenskou republikou.

Ze Staroměstského náměstí v Praze vyrazí první z osmičlenného týmu v 10.45, aby si na trase přes Teplice, Mariánské Lázně, České Budějovice, Brno, Šúrovce, Kováčovou do Košic a zpátky přes Levoču, Čeladnou, Hrabyni, Dlouhé Stráně, Pardubice, Kladruby předával štafetu s dalšími členy týmu. Podmínkou je, aby každý z nich ujel nejméně 100 km, a aby se štafeta do 111 hodin od startu vrátila zpátky do hlavního města ČR.

Ostravský tým se samozřejmě na trati zastaví na Prokešově náměstí, a to v pátek 1. 8. mezi 16 a 17 hodinou. Povoleným dopingem pro každý tým je podpora dalších cyklistů, kteří se k závodníkovi mohou na stanovené trati připojit. Akce má kromě sportovního také charitativní rozměr.

V každém družstvu je jeden handicapovaný sportovec – v případě Ostravy je to téměř nevidomý Tomáš Kráčalík, který pojede v tandemu. Tým navíc pomůže studentce VŠB-TU Jitce Petřkovské, aby v září prožila motivační víkend s dalšími handicapovanými, kteří stejnou možnost dostanou díky dalším přihlášeným týmům.

Osmičlenný ostravský tým je složen ze zástupců města, médií i cyklistů. Největší osobností je bezesporu Radim Kořínek, jeden z nejúspěšnějších českých bikerů, účastník LOH v Sydney a Aténách. Radnici reprezentuje náměstek primátora Martin Štěpánek.

Autor / zdroj: Andrea Vojkovská

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Sedm nových crashtestů – Škodě Karoq se dařilo

Při výběru auta je bezpečnost jedním z nejdůležitějších kritérií. Program Euro NCAP zveřejnil nové výsledky nárazových zkoušek modelů Citroën C3 Aircr

Post

Můžete při nákupu v e-shopu zboží vždy do 14 dnů vrátit? Kdepak, existuje řada výjimek

Většinou dobře víme, že při nákupu v internetovém obchodě můžeme odstoupit od smlouvy do 14 dnů od převzetí zboží. Z každého pravidla však existují vý

Post

České ragby vstupuje do další sezóny s novým kapitánem i hlavním partnerem

Na další sezónu je české ragby připraveno po všech směrech. Do týmu národní reprezentace přišel na pozici kapitána Vojtěch Havel, změny se však udály

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA