SPORT / Ostatní sporty

23.6.2015

Středočeši potvrdili roli favorita a ovládli hry VII. letní olympiády dětí a mládeže v Plzni

STŘEDOČESKÝ KRAJ

Středočeský kraj podruhé za sebou vyhrál letní olympiádu dětí a mládeže, která se letos konala v Plzni. Zástupcům středočeské výpravy pogratuloval v pondělí 22. června 2015 hejtman Středočeského kraje Miloš Petera (ČSSD), který zároveň všem poděkoval za skvělou reprezentaci kraje.

„Vím, že obhájit vítězství je mnohem těžší než vyhrát poprvé. Blahopřeji našim sportovcům k vítěznému poháru a medailím a přeji všem hodně úspěchů nejen ve sportu,“ řekl hejtman Petera poté, co si prohlédl pohár pro vítěze, který získali středočeští sportovci.

Na rozdíl od prvního triumfu v roce 2014 ve Zlínském kraji nebylo tentokrát vítězství Středočechů do poslední chvíle jisté. I v závěrečný závodní den se hlavně v tenisu a ve střelbě stále bojovalo o cenné kovy a tolik potřebné body pro celkové vítězství. Nakonec se ale po sečtení bodů ukázalo, že Středočeský kraj opět uspěl – získal nejvíce bodů a odvezl si domů druhé prvenství z letní olympiády v řadě.

„Z průběhu olympiády jsem měl velkou radost. Od prvního až do posledního dne sbírali mladí středočeští sportovci jen samé úspěchy a celý týden vedli průběžné pořadí krajů,“ řekl statutární náměstek hejtmana pro oblast školství, mládeže a sportu Milan Němec. Největšími konkurenty v boji o celkové vítězství byly Praha, Moravskoslezský kraj a překvapivě i kraj Plzeňský, který využil domácího prostředí a ukázal nesporné kvality.

„Letos se nám bohužel nepovedlo získat žádné medaile v kolektivních sportech, ve kterých jsme v minulých ročnících vynikali. Naopak mě překvapily sporty jednotlivců, například plavání, cyklistika, badminton, tenis nebo střelba, kde jsme získali mnoho cenných bodů,“ shrnul dojmy po olympiádě Přemysl Landa, vedoucí oddělení mládeže a sportu Krajského úřadu Středočeského kraje.

Mladí středočeští sportovci se předvedli i v atletice, Matěj Krsek dokonce zaběhl žákovský národní rekord na trati 300 metrů. „Je to skvělé, vůbec jsem nečekal, že budu mít takový úspěch, protože začínám závodit po zranění, a proto je to pro mne opravdový šok. Úroveň dětské olympiády je podobná, jako když závodíme na mistrovství republiky, ale vzhledem k tomu, že je zde propojeno více sportů a má to větší sledovanost, beru úspěch zde za velice důležitý,“ uvedl nadějný atlet Matěj Krsek.

Sprinter Krsek si společně s badmintonistou Savinem a cyklistkou Magdalenou Mišoňovou dokráčeli za celou středočeskou výpravu pro pohár a medaile pro celkového vítěze.

Čtyřdenní snažení mladých sportovců uzavřel závěrečný ceremoniál, další šanci předvést svou formu dostanou za rok v Ústeckém kraji při zimní olympiádě dětí a mládeže.

Autor / zdroj: kr-stredocesky.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Topíte, topíte a pořád hodně platíte? Už nemusíte!

Zimní počasí se blíží stále rychleji. Díky sychravému počasí jsme již zahájili topnou sezónu. To má za následek samozřejmě větší odběr, elektřiny, ply

Post

Sedm nových crashtestů – Škodě Karoq se dařilo

Při výběru auta je bezpečnost jedním z nejdůležitějších kritérií. Program Euro NCAP zveřejnil nové výsledky nárazových zkoušek modelů Citroën C3 Aircr

Post

Můžete při nákupu v e-shopu zboží vždy do 14 dnů vrátit? Kdepak, existuje řada výjimek

Většinou dobře víme, že při nákupu v internetovém obchodě můžeme odstoupit od smlouvy do 14 dnů od převzetí zboží. Z každého pravidla však existují vý

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě