AKTUÁLNĚ / Společnost

Popis: Hřiště pod Svatou Horou v Příbrami.
Hřiště pod Svatou Horou v Příbrami.
Autor / zdroj: Eva Švehlová
8.4.2020

Hřiště pod Svatou Horou se otevírá, Novák zůstává prozatím mimo provoz

PŘÍBRAM

S uvolňováním vládních nařízení dochází od čtvrtka 9. dubna k otevření veřejných sportovišť. V Příbrami se jedná o hřiště a tenisové kurty pod Svatou Horou ve správě Sportovních zařízení města. Areál Nového rybníka prozatím zůstává veřejnosti uzavřen.

Dle aktuálních nařízení se postupně otevírají venkovní sportoviště, ovšem nesmíme zapomínat na stále trvající nouzový stav, jehož součástí je omezení volného pohybu osob. Z tohoto důvodu otevřené hřiště pod Svatou Horou bude fungovat ve zvláštním režimu.

„Uvolňování sportovišť je důležité posuzovat s velkou mírou opatrnosti. Stále je podstatné mít na paměti, že cílem omezení volného pohybu osob a kontaktů s jinými osobami je co možná největší zamezení možného šíření komunitního přenosu onemocnění COVID-19. Ukvapené znovuotevření sportovišť by mohlo způsobit více problémů než případného užitku. Z tohoto důvodu budou u hřiště pod Svatou Horou vyvěšeny podmínky, za kterých bude provozováno. V případě porušení podmínek bezpečného provozu může dojít k opětovnému uzavření tohoto sportoviště,“ říká ředitel SZM Jan Slaba a dodává, že ostatní střediska ve správě SZM zůstávají i nadále uzavřena.

Množí se otázky na otevření areálu Nového rybníka. Tento sportovně-rekreační areál zůstává prozatím veřejnosti uzavřen. Jeho otevření může následovat v další vlně uvolňování vládních nařízení.

„Areál Nového rybníka je primárně veden jako přírodní koupaliště, jehož součástí jsou některá sportoviště, což znamená, že se na areál nevztahuje aktuální uvolnění vládního nařízení. Věřím, že v následujících dnech budeme moci na základě dalších vládních postupů zpřístupnit veřejnosti i tento areál,“ doplnil informace starosta města Jan Konvalinka a zároveň občany před nadcházejícím prodlouženým víkendem vyzývá k dodržování nastavených pravidel a rozumnému pohybu ve městě i v přírodě tak, aby nedocházelo k nežádoucímu šíření koronavirové nákazy.


Pravidla při návštěvě hřiště pod Svatou Horou

- nošení ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa) s výjimkou oddělených prostor mezi sportujícími nebo dodržování vzdálenosti nejméně 2 metry mezi sportujícími

- společně sportují vždy maximálně 2 osoby s výjimkou odstupu nejméně 2 metry od ostatních

- uzavření společných sociálních zařízení (WC) a jiných vnitřních prostor sportoviště

- zákaz veškerých kolektivních sportů s výjimkou tenisu, nohejbalu či volejbalu, kdy smí aktivitu společně vykonávat vždy maximálně 2 osoby na každé straně sítě

- zákaz volného pohybu osob nevykonávajících sportovní aktivitu

- zákaz pobytu veškerých osob nevykonávajících sportovní aktivituAutor / zdroj: Eva Švehlová

DALŠÍ ČLÁNKY

Zapečená cuketa

Jednoduché zapečené jídlo, které může být skvělou krémovou přílohou plnou chuti, aniž by bylo příliš tučné. Pro lehkou večeři podáváme se salátem.

Navzdory pandemii se bude i letos konat Festival bulharských filmů

Pořadatelé upravili formát a letos můžete festival navštívit z pohodlí a hlavně bezpečí svého domova. Již dvanáctý ročník v řadě proběhne online. Díky

Divadlo Scéna vytváří pro vás a vaše děti pohádky on-line

Divadlo Scéna vytváří pro vás a vaše děti pohádky on-line. Když se nemůžete potkat v divadle, tak se vám divadelníci snaží přiblížit aspoň takto na dá

DNES SE STALO

AUTO-MOTO20. září 1891

v Massachusettském Springfieldu byl předveden první automobil na benzín.

FILM20. září 1946

se uskutečnil první ročník filmového festivalu v Cannes.

IT20. září 1954

byl vytvořen první program v programovacím jazyku Fortran.

POZVÁNKA OBRAZEM