AKTUÁLNĚ / Vzdělávání a školy

Základní škola Tyršova se letos dočká nového sportovního hřiště
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: Pixabay

Nymburk

Město Nymburk vyhlásilo veřejnou zakázku malého rozsahu na stavební práce „Hřiště v ZŠ Tyršova“. Pokud bude výběrové řízení úspěšné, měli bychom v únoru znát vítězného zhotovitele, s nímž město uzavře smlouvu o dílo. V březnu mohou být zahájeny stavební práce.

Vlastní hřiště škola dlouhodobě postrádá. Využívá zatím sousední prostranství zvané „Na hasičárně“. Škola s více než šesti sty žáky se nyní dočká vlastního venkovního hřiště, které bude odpovídat svému účelu a splňovat příslušné normy.

Projekt hřiště zpracovala Ing. Eva Palová, která se projektováním sportovišť dlouhodobě zabývá. Kolize plánovaných sportovišť v areálu školy s vedením inženýrských sítí si vyžádala následnou revizi projektu. Loni získal stavební povolení. Letos v lednu vypsalo město výběrové řízení na zhotovitele. Předpokládaná hodnota zadávané zakázky činí zhruba 2,6 milionu korun bez DPH.  Pokud dojde k výběru zhotovitele a město s ním uzavře smlouvu, budou práce zahájeny v březnu a na konci května mají být dokončené.

K realizaci je následně připraven projekt na přeložení úzké cyklostezky lemující Labe a Velké Valy. Úpravou dojde ke zlepšení průjezdnosti a hladkému napojení na mostek. Podle připravené studie může změnou trasy vzniknout klidový kout s herními prvky a přístupem k vodě. Také projekt samotného tělesa skateparku má vydané stavební povolení. Půjde o železobetonový celek vyhovující jak začátečníkům, tak pokročilým skejtařům. Přilehlé plánované víceúčelové hřiště má sloužit širší škále sportovních aktivit, např. volejbalu, tenisu, nohejbalu, malé kopané či streetbalu.

„Postupujeme tak, jak bylo opakovaně avizováno. Nechtěli jsme v žádném případě dopustit situaci, kdy by školáci přišli o jediný venkovní prostor pro hodiny tělesné výchovy,“ uvádí starosta Tomáš Mach. „Škola byla opakovaně ujišťována, že zajištění sportoviště pro ZŠ Tyršova je prioritou. A v dané lokalitě pro nás opravdu prioritou je. Vybudování hřiště totiž bude prvním krokem k následné revitalizaci celého prostoru „Na hasičárně“, kde se momentálně výuka tělesné výchovy odehrává.“

Autor / zdroj: Pavla Kukalová

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.