SPORT / Ostatní sporty

Popis: Stříbro na snowboardu vybojovala Jana Zvířecí.
Stříbro na snowboardu vybojovala Jana Zvířecí.
Autor / zdroj: Středočeský kraj
24.1.2020

Středočeská výprava veze ze Zimní olympiády dětí a mládeže 26 medailí

STŘEDOČESKÝ KRAJ

Olympiáda dětí a mládeže 2020 je u konce. Středočeši se v celkovém pořadí krajů umístili na 4. příčce. Medailová pozice jim utekla o pouhých sedm bodů. I tak si účastníci výpravy vezou z Karlovarska 12 zlatých, 9 stříbrných a 5 bronzových medailí.

Mladí Středočeši vybojovali zlato v rychlobruslení, běžeckých disciplínách, biatlonu, snowboardingu a také v šachách. Stříbrné medaile si ze Zimní olympiády dětí a mládeže v Karlovarském kraji vezou opět rychlobruslaři, krasobruslařka, snowboardistka a družstvo šachistů. Bronzové medaile jsou za krasobruslení, akrobatické lyžování, snowboarding a rychlobruslení. „Gratuluji všem, kteří dosáhli na nejvyšší příčky, a pomohli tak k celkovému výbornému výsledku Středočeského kraje. A zároveň děkuji všem našim mladým sportovcům za vzornou reprezentaci a opět připomínám, že medaile nejsou to nejdůležitější. Podstatné je, že mají sport jako koníček, který je baví a rozvíjí,“ uvedla hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO 2011), která spolu s radním Martinem Draxlerem (ANO 2011) sportovce podpořila přímo v dějišti her.

Středočeský kraj vyslal na Karlovarsko skupinu v počtu 135 účastníků. Podle vedoucí středočeské výpravy Lenky Škopové se krajské delegaci podařilo obhájit historicky nejúspěšnější umístění Středočechů na zimní olympiádě, a to 4. příčku v celkovém hodnocení krajů v roce 2018.  Před dvěma lety nasbírali celkem 24 medailí (12 zlatých, 8 stříbrných a 4 bronzové), letos je to o dvě více.

Zimní olympiáda dětí a mládeže odstartovala v neděli 19. ledna v karlovarské KV Aréně. Mimo tradičních sportů, jako jsou alpské disciplíny či hokej, se zástupci z krajů představili také v karate, šachu nebo v umělecké soutěži v hraní na klávesové nástroje.


Autor / zdroj: -cra-

DALŠÍ ČLÁNKY

Zapečená cuketa

Jednoduché zapečené jídlo, které může být skvělou krémovou přílohou plnou chuti, aniž by bylo příliš tučné. Pro lehkou večeři podáváme se salátem.

Navzdory pandemii se bude i letos konat Festival bulharských filmů

Pořadatelé upravili formát a letos můžete festival navštívit z pohodlí a hlavně bezpečí svého domova. Již dvanáctý ročník v řadě proběhne online. Díky

Divadlo Scéna vytváří pro vás a vaše děti pohádky on-line

Divadlo Scéna vytváří pro vás a vaše děti pohádky on-line. Když se nemůžete potkat v divadle, tak se vám divadelníci snaží přiblížit aspoň takto na dá

DNES SE STALO

AUTO-MOTO20. září 1891

v Massachusettském Springfieldu byl předveden první automobil na benzín.

FILM20. září 1946

se uskutečnil první ročník filmového festivalu v Cannes.

IT20. září 1954

byl vytvořen první program v programovacím jazyku Fortran.

POZVÁNKA OBRAZEM