KULTURA / Stálé expozice

Popis: Výr velký. Ilustrační foto.
Výr velký. Ilustrační foto.
Autor / zdroj: Pixabay
Datum konání: do 1. 1. 2100

Expozice Příroda Rakovnicka je rozdělena na čtyři části. Děti mohou prolézt liščí norou

RAKOVNÍK

Jednou ze stálých expozic Muzea T. G. Masaryka v Rakovníku je také Příroda Rakovnicka, která je rozdělena na čtyři hlavní části – Rakovník a okolí, Křivoklátsko, Jesenicko a Džbánsko. Každá část je upravena tak, aby napodobovala přirozený biotop každé z nich.

V expozici jsou vystaveny hlavně preparáty vyšších obratlovců, které alespoň z části charakterizují danou oblast. V Křivoklátsku je to např. naše největší sova výr velký, v Jesenicku vodní druhy ptáků, na Rakovnicku drobní hlodavci a ptáci žijící ve městě a na Džbánsku např. křeček polní nebo hýl obecný.

Velkou atrakcí pro malé děti je liščí nora, kterou mohou prolézt a prohlédnout si vycpanou lišku. Na stěnách jsou ve skleněných kyvetách zástupci hmyzu a další preparáty. K lákadlům expozice patří čtyři terária s živými zvířaty.

Autor / zdroj: -red-

DALŠÍ ČLÁNKY

Zapečená cuketa

Jednoduché zapečené jídlo, které může být skvělou krémovou přílohou plnou chuti, aniž by bylo příliš tučné. Pro lehkou večeři podáváme se salátem.

Navzdory pandemii se bude i letos konat Festival bulharských filmů

Pořadatelé upravili formát a letos můžete festival navštívit z pohodlí a hlavně bezpečí svého domova. Již dvanáctý ročník v řadě proběhne online. Díky

Divadlo Scéna vytváří pro vás a vaše děti pohádky on-line

Divadlo Scéna vytváří pro vás a vaše děti pohádky on-line. Když se nemůžete potkat v divadle, tak se vám divadelníci snaží přiblížit aspoň takto na dá

DNES SE STALO

DOPRAVA27. září 1825

vypravil George Stephenson parní vlak mezi městy Stockton-on-Tees a Darlington v Anglii.

KULTURA27. září 1900

bylo otevřeno Muzeum hlavního města Prahy.

DOPRAVA27. září 1981

uvedli ve Francii do provozu první trať TGV mezi Paříží a Lyonem.

POZVÁNKA OBRAZEM