KAM NA VÝLET / Historické a zvláštní vlaky

Popis: Z parního vlaku, který poveze lokomotiva Kremák, můžete vystoupit nejen v cílové stanici v Berouně, ale také na Křivoklátě a prohlédnout si hrad.
Z parního vlaku, který poveze lokomotiva Kremák, můžete vystoupit nejen v cílové stanici v Berouně, ale také na Křivoklátě a prohlédnout si hrad.
Autor / zdroj: archiv Českých drah
Datum konání: sobota 4. 7. 2020

Parním vlakem se můžete vydat na Křivoklát či na příjemnou letní koupačku

LUŽNÁ U RAKOVNÍKA

Pojeďte historickým vlakem taženým parní lokomotivou Kremák z Lužné u Rakovníka k Berounce, na Křivoklát a do Berouna. Nostalgická jízda se koná v sobotu 4. července.

Hledáte tip na výlet s příjemnou dávkou železniční nostalgie? Přijeďte v sobotu 4. července do Lužné u Rakovníka. Prohlídku zdejšího železničního muzea můžete spojit s projížďkou parním vlakem k hradu Křivoklát a do povodí Berounky.

Z parního vlaku, který poveze lokomotiva Kremák, můžete vystoupit nejen v cílové stanici v Berouně, ale také na Křivoklátě a prohlédnout si hrad, v Roztokách u Křivoklátu a vykoupat se v řece Berounce nebo jen pozorovat vodácký provoz, či třeba ve Zbečně, kde lze navštívit památku lidové architektury Hamousův statek.

A kolik stojí jízdné? Zaplatíte jízdné podle běžného tarifu ČD (TR 10) plus povinnou místenku Nostalgie za 70 Kč. Využijte možnost předprodeje. Jízdenky do parního vlaku si můžete koupit v e-shopu ČD a také ve všech pokladnách ČD.  

Zbylé jízdenky se budou doprodávat v parním vlaku. Ve vlaku koupíte ale pouze jednosměrné jízdenky (tam nebo zpět) za tyto ceny:
Lužná u R. až Městečko u Křivoklátu – Beroun 160 Kč/děti 6 až 15 let 120 Kč,
Lužná u R. – Křivoklát nebo Křivoklát – Beroun 120 Kč/děti 6 až 15 let 80 Kč,
děti do 6 let zdarma (bez nároku na místo k sezení).

Při nákupu jízdenky v parním vlaku neplatí žádné slevy ani zaměstnanecké jízdní výhody.

Autor / zdroj: -red-

DALŠÍ ČLÁNKY

Navzdory pandemii se bude i letos konat Festival bulharských filmů

Pořadatelé upravili formát a letos můžete festival navštívit z pohodlí a hlavně bezpečí svého domova. Již dvanáctý ročník v řadě proběhne online. Díky

Divadlo Scéna vytváří pro vás a vaše děti pohádky on-line

Divadlo Scéna vytváří pro vás a vaše děti pohádky on-line. Když se nemůžete potkat v divadle, tak se vám divadelníci snaží přiblížit aspoň takto na dá

Středočeští středoškoláci mohou v Eurokvízu soutěžit o cestu do Bruselu

Až do konce března mohou středočeští středoškoláci soutěžit o třídenní pobyt v Bruselu. Jak na to?

DNES SE STALO

POZVÁNKA OBRAZEM