Zpravodajství / ARCHÍV

Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině nově funguje non-stop ve výrazně větších prostorách Kongresového centra Praha
Z důvodu strmě rostoucího zájmu lidí utíkajících před válkou dnes hlavní město Praha společně se Středočeským krajem otevřelo nové Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině v Kongresovém centru Praha, které se nachází u stanice metra Vyšehrad.
Více než 180 regionálních vlaků Českých drah dostane Wi-Fi
Dceřiná společnost Českých drah zaměřená na ICT zajišťuje komplexní servis. Od projektu přes zajištění příslušného zařízení a jeho montáž až po schválení u Drážního úřadu. Loni takto vybavila 82 CityElefantů a 39 dvou- a třívozových jednotek Regionova. Letos bude pokračovat v instalaci Wi-Fi do dalších 57 Regionov a 8 řídicích vozů k motorovým soupravám.
Hledá se 150 lidí, kteří pomohou rodičům dětí s postižením nabrat síly
Homesharing, zahraniční inovativní metoda v péči o děti s postižením, se po pilotním testování šíří i do Středočeského kraje.
Přichází desátý ročník akce Suchej únor
Desátý ročník tradiční zdravotně osvětové kampaně, která pomáhá široké veřejnosti prověřit její vztah k alkoholu a změnit zaběhlé návyky, se znovu uskuteční v únoru.
Urologové otevírají v lednu své ambulance
Desítky urologů po celé republice otevřou v týdnu od 24. ledna své ambulance a nabídnou mužům vyšetření prostaty. Chtějí tak zachytit nebezpečnou nemoc – rakovinu prostaty, na kterou v Česku ročně zemře kolem 1 500 mužů.
Koordinátorka Tříkrálové sbírky: Koledu s dětmi trénujeme už od léta
Veronika Dobrovolná, nyní na rodičovské dovolené, byla doposud již několikrát v koordinátorské pozici Tříkrálové sbírky. Letos ji čekají dvě role. Nejen, že musí v náročných zimních týdnech skloubit roli maminky Kubíka a Vojtíška, ale jejím úkolem je také dohlížet na to, aby sbírka reagovala na současnou ne příliš jednoduchou situaci v době stále se proměňující epidemie.
Nadace dřevo pro život otevřela již 12. ročník soutěže Dřevěná stavba roku 2022
Nadace dřevo pro život zahájila přihlašování do prestižní oborové soutěže Dřevěná stavba roku. Už dvanáctým rokem představuje široké veřejnosti díla těch, kteří umí doslova kouzlit se dřevem a vytváří dřevěné stavby šetrné k přírodě.
Nový jízdní řád 2022 v Praze a Středočeském kraji
V neděli 12. prosince 2021 začal platit nový železniční jízdní řád. Ve Středočeském kraji se rozsah regionální dopravy zajišťované Českými drahami mírně sníží.
Na monitory dechu čeká 100 předčasně narozených miminek
Zdravý novorozenec vdechne a vydechne asi 40krát za minutu. Mohou však nastat situace, kdy je zapotřebí dech miminka hlídat. Riziko náhlé zástavy dechu se týká hlavně předčasně narozených dětí.
ENERGO linka Středočeského kraje již odbavila téměř 600 telefonických a emailových dotazů
ENERGO linka Středočeského kraje, která byla spuštěna na začátku listopadu, vyřešila do dnešního dne celkem 579 hovorů a emailových dotazů.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

OBJEVY

20. května 1498

doplul portugalský mořeplavec Vasco da Gama do Kóžikkótu, čímž se Portugalcům otevřela cesta k asijským trhům s kořením.

LETECTVÍ

20. května 1927

americký pilot Charles A. Lindbergh odstartoval z Long Islandu do Paříže. Jako první člověk sólovým letem přeletěl bez mezipřistání Atlantský oceán. Let trval 33 hodin a 29 minut.

VESMÍR

20. května 1978

odstartovala k Venuši americká bezpilotní sonda Pioneer 12. Sonda se stala umělou družici planety s cílem získávat snímky planety a přinést řadu dalších vědeckých poznatků.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí