Magazín / ARCHÍV

Hubněte efektivně aneb šest věcí, které kazí lidem motivaci žít zdravěji
Každý den prosezený u televize nebo počítače stojí člověka až tři procenta svalové hmoty. Jak skončit s pasivitou, zařadit pohyb do každodenního života a vydržet? „Nelámejte hned rekordy, ale aspoň dvakrát denně se zadýchejte,“ radí fyzioterapeutka.
Kia prodala v 30. roce působení v ČR (2023) historicky nejvíce automobilů
Kia prodala v roce 2023 v České republice 11 424 osobních automobilů. Jde o historicky nejvyšší počet od vstupu značky na český trh. Kia dosáhla nových maxim i v prodeji elektrifikovaných vozů a podílu na trhu.
Společnost Lidl se připojí k celosvětové výzvě Veganuary
je skvělou příležitostí pro novoroční předsevzetí, pro změnu jídelníčku či životního stylu. A právě proto vznikla ve Velké Británii v roce 2014 výzva Veganuary, která je skvělou příležitostí pro vyzkoušení rostlinné stravy. Lidl Česká republika se k výzvě připojí po celý měsíc leden, a to rozšířenou nabídkou veganských produktů, řadou slev a komunikační kampaní „Leden, vege si jedem“, která proběhne na sociálních sítích.
Nový typ paliv, řidičák na zkoušku či povinné ručení pro elektrokoloběžky aneb 5 řidičských novinek roku 2024
Až se budete autem vracet ze silvestrovské párty, nemusíte se stresovat, pokud při silniční kontrole nenahmatáte v kapse řidičák. Od 1. ledna 2024 jej totiž nebude nutné mít fyzicky u sebe. To je ovšem jen jedna z mnoha novinek, které řidičům přinesou legislativní změny platné od Nového roku. Co dalšího motoristy čeká a nemine?
Světový antibiotický týden upozorňuje na nebezpečí nesprávného užívání antibiotik
U příležitosti světového antibiotického týdne probíhá napříč kontinenty osvěta týkající se správného používání antibiotik. Cílem akce je zejména upozornit na neuvážené užívání antibiotik, které vede k rezistenci. Výsledkem je pak neúčinnost antibiotik a s ní spojené i možné vážné ohrožení zdraví, a to nejen konkrétního pacienta, ale i celé populace.
Česko není pro elektromobily zaslíbenou zemí, podíl prodejů nových elektroaut je v EU pětkrát vyšší
Statistiky hovoří neúprosně. Zatímco v celé EU činí podíl elektromobilů na prodejích nových osobních vozů už 13,2 %, v ČR je to pouhých 2,7 %. Tedy pětkrát méně. Konkrétně se za tři čtvrtletí letošního roku prodalo v EU přes 1,1 milionu osobních elektromobilů, v ČR pouze 4,6 tisíce.
České zapojení do návrhu americké rentgenové mise STROBE-X
9. listopadu vydala ČR dopis podpory k zapojení do přípravy nové rentgenové družice STROBE-X, navrhované ve Spojených státech amerických ve výzvě americké kosmické agentury NASA pro tzv. Probe-class misi s rozpočtem 1 miliardy USD. Mise STROBE-X (Spectroscopic Time-Resolving Observatory for Broadband Energy X-rays) je optimalizovaná pro studium nejextrémnějších podmínek ve vesmíru. Pokud vše dopadne podle zamýšleného plánu, bude se jednat o dosud nejvýznamnější spolupráci mezi ČR a NASA.
Titul Česká astrofotografie měsíce za říjen 2023 obdržel snímek „Tři planetární mlhoviny“, jehož autorem je Evžen Brunner
Planetární mlhovina je důsledkem závěrečného stádia života průměrné hvězdy, jakou je například i naše Slunce. Nedostatek vodíku v jádru hvězdy, následné smršťování jádra a vnější atmosféry vede k následné heliové fúzi v obálce a odhození vnějších vrstev hvězdné atmosféry do rozpínající se obálky. A tu my právě nazýváme planetární mlhovinou. Na vítězném snímku jsou tyto planetární mlhoviny zachyceny hned tři.
Preventivní prohlídky zraku: lidé je často podceňují, zejména muži
Důležitost preventivních návštěv u očních lékařů Češi stále ještě podceňují. Do ordinací často dorazí, až když pociťují nějaký problém. Včasná diagnostika je přitom pro léčbu onemocnění zraku zásadní. Jak jsou na tom Češi s prevencí a co nejvíce zanedbávají?
Pacientům s afázií pomůže nový portál „Co je afázie“ i edukace veřejnosti
Na problematiku neurologického handicapu afázie a všech jejích aspektů chce upozornit nově spuštěný portál Cojeafázie.cz. Ten si klade za cíl pomoci nejen pacientům s afázií, tedy s neurologickým problémem spočívajícím v neschopnosti tvořit řeč a porozumět ji.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

Historie

5. března 1970

vstoupil v platnost, po ratifikaci 43 národy světa, nukleární pakt o nešíření jaderných zbraní.

Vesmír

5. března 1982

přistála na Venuši sovětská kosmická loď Veněra 14.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí