Magazín / ARCHÍV

Masáže napříč světem: Erotická joni masáž, kluzká nuru nebo masáž pomocí hadů a kaktusů
Masáže jsou oblíbenou formou relaxace a přispívají k fyzickému i psychickému zdraví. Erotická masáž je zase vítaným zpestřením milostných hrátek a často funguje jako ideální předehra. Napříč světem lze navíc najít i opravdu netradiční a originální masáže. Pojďte s námi prozkoumat masáže napříč různými zeměmi a světadíly.
Vědci odhadují, že zbývá objevit přibližně 9 200 druhů stromů
Na Zemi roste přibližně 73 000 druhů stromů, včetně přibližně 9 200 druhů, které dosud nebyly objeveny. To jsou výsledky nové globální studie, na které se podílelo více než 100 vědců z celého světa.
Největší česká chovatelská platforma spouští veterinární poradnu s týmem patnácti specialistů
Můj pes zvrací a je malátný! Zatímco s některými zdravotními problémy je potřeba vyhledat veterináře okamžitě, v jiných případech majitelé zvířat váhají. Je lepší počkat, jak se stav zvířete vyvine, poradit se na internetovém fóru, nebo veterináři zavolat pro konzultaci?
Český národní pavilon už navštívil více než milion lidí
V neděli krátce po třinácté hodině přišel do pavilonu České republiky na Všeobecné světové výstavě EXPO 2020 v Dubaji miliontý návštěvník. Respektive dvojice — mladý pár ze Španělska překročil práh hlavní galerie ruku v ruce.
Jak zahnat jarní únavu? Vitamíny i energickou fyziomasáží
Jarní únava přepadne každoročně ve stejný čas až čtvrtinu dospělé populace. Špatná nálada, nechuť k pohybu, bolavé svaly a klouby – tak po dlouhé zimě vystavuje tělo člověku svůj „účet“. Jak získat kondici rychle zpět?
Jedna z nejvýznamnějších genových bank světa v ohrožení
Genové banky slouží jako depozitáře rostlinných genetických zdrojů a rezervoáry zemědělské rostlinné rozmanitosti planety. Národní genová banka rostlin Ukrajiny, která se nachází v Charkově, je jedna z nejvýznamnějších genových bank světa.
Titul Česká astrofotografie měsíce za únor 2022 získal snímek Mare Orientale
Astrofotograf Václav Kubeš zachytil vzácně pozorovatelnou část Měsíce - Mare Orientale. Tato oblast se nachází na pomezí ze Země viditelné a neviditelné strany Měsíce.
Češi a kondomy: Při sexu na jednu noc po nich vždy sáhne třetina lidí, 70 % je ale nikdy u sebe nenosí
V únoru se neslaví jen Valentýn, ale také Mezinárodní den kondomů. Pro Čechy jsou kondomy první volbou při prvním pohlavním styku, po kapsách je ale běžně nenosí. Vždy či téměř vždy jej má při ruce jen asi 13 % lidí – a nejčastěji ukrytý v peněžence či kabelce.
Hospod s nejlepším pivem přibývá, nově i na vesnicích
Skvěle načepované pivo není již jen výsadou Prahy a dalších velkých měst. Hospod a restaurací, které umí pečovat o český národní nápoj, přibylo i navzdory pandemii, a to i v menších městech.
Zájem o CNG nadále roste. V průměru přibývají 2 plničky měsíčně, výrazně se zvyšují prodeje bioCNG
Průměrná cena CNG činí v Česku více než 38 Kč/kg. Navzdory drahému zemnímu plynu je však stlačený metan ve srovnání s benzínem ještě o něco výhodnější, než tomu bylo před rokem.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

OBJEVY

20. května 1498

doplul portugalský mořeplavec Vasco da Gama do Kóžikkótu, čímž se Portugalcům otevřela cesta k asijským trhům s kořením.

LETECTVÍ

20. května 1927

americký pilot Charles A. Lindbergh odstartoval z Long Islandu do Paříže. Jako první člověk sólovým letem přeletěl bez mezipřistání Atlantský oceán. Let trval 33 hodin a 29 minut.

VESMÍR

20. května 1978

odstartovala k Venuši americká bezpilotní sonda Pioneer 12. Sonda se stala umělou družici planety s cílem získávat snímky planety a přinést řadu dalších vědeckých poznatků.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí