KAM NA VÝLET / Rozhledny a lanovky

Rozhledna Tobiášův vrch.
Rozhledna Tobiášův vrch nabízí výhled na Jesenickou a Rakovnickou pahorkatinu
Rozhledna Tobiášův vrch.  
Autor / zdroj foto: rozhlednovymrajem.cz

Rozhledna Tobiášův vrch / Hořovičky

Rozhledna Tobiášův vrch nabízí výhled na Jesenickou a Rakovnickou pahorkatinu, pohoří Džbán, Krušné hory či Doupovské hory. Na ochozu jsou pro snazší orientaci při výhledu umístěny dvě informační tabule s popsanými panoramaty.

Rozhledna Tobiášův vrch je osmačtyřicetimetrová ocelová telekomunikační věž z roku 1999. Z otevřené plošiny ve výšce 25 metrů je vidět Jesenická a Rakovnická pahorkatina, pohoří Džbán, Krušné hory, Doupovské hory, rozhled na jih je zčásti omezen blízkým jehličnatým lesem. Na ochozu jsou pro snazší orientaci při výhledu umístěny dvě informační tabule s popsanými panoramaty. Zajímavé objekty začínají zleva vysílačem Krašov, dále je na obzoru viditelný Klínovec, Fichtelberg, Měděnec, dále Valeč (zámek a kostely), rozhledna Kryry, elektrárny Průnéřov a Tušimice, aj.

Cesta k rozhledně
Na hlavní silnici z Plzně do Žatce je za obcí Jesenice, asi kilometr před křižovatkou silnice Praha – Karlovy Vary, odbočka doprava. Písčitá lesní cesta vede do mírného kopce s jedním krátkým, prudkým úsekem a po necelém kilometru končí přímo u věže.

Suvenýry a malé občerstvení si můžete koupit ve stánku pod věží nebo v muzeu v Jesenici.

Autor / zdroj: -red -

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.