AKTUÁLNĚ / Vzdělávání a školy

Středočeský kraj posílá do škol 96 milionů korun na inovační projekty
Příklad využití peněz na inovace - ISŠT Mělník pořídila virtuální svařovací simulátor.  
Autor / zdroj foto: kr-stredocesky.cz

Středočeský kraj

Bezmála 96 milionů korun získají na svůj rozvoj středočeské střední školy zřizované krajem. Jde o finance určené na vytvoření podmínek pro zavádění inovací do výuky. O rozdělení peněz dnes rozhodla rada kraje.

„Zavádění inovativních metod do výuky je jednou z podstatných cest ke zvyšování kvality školství. Chceme mít moderní školy s perspektivními obory, a to se bez odpovídajících podmínek neobejde. Jsem moc rád, že školy jsou aktivní a mají o inovace v oblasti výuky velký zájem. Projekty jsou nejčastěji zaměřené na modernizaci počítačových a odborných učeben, nákup vybavení pro praktickou výuku, laboratoře a také na zkvalitnění vnitřní konektivity,“ uvedl radní pro oblast vzdělávání a školství Milan Vácha (STAN).

96 milionů korun bude rozděleno mezi 57 škol, které uspěly se svými projekty. Nejvyšší částku, zhruba 5,7 mil. Kč, získá SPŠ Emila Kolbena Rakovník. Ta chce v rámci inovací pořídit kráčejícího robota, vybavení pro strojní obory, jako je např. konzolová frézka, stroj pro tvorbu plošných spojů, laserový vypalovací stroj, SLS 3D tiskárna, trhací stroj, vzduchový kompresor, a také vybavení pro elektrická měření. SPŠ Vlašim plánuje inovace počítačových učeben pro všechny obory vyučované na škole, a to za zhruba 5,46 milionu korun. Více než 5 milionů korun získá i SOŠ a SOU Stavební Kolín, která chce vybudovat PC ateliér pro žáky oboru Stavebnictví a zrekonstruovat vnitřní konektivitu školy.

Středočeský kraj letos na inovační projekty ve svých školách již vynaložil částku 7,2 milionu korun.

Autor / zdroj: -cra-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.