Zpravodajství

Hledá se 150 lidí, kteří pomohou rodičům dětí s postižením nabrat síly
Středočeský kraj
Homesharing, zahraniční inovativní metoda v péči o děti s postižením, se po pilotním testování šíří i do Středočeského kraje.
Přichází desátý ročník akce Suchej únor
Desátý ročník tradiční zdravotně osvětové kampaně, která pomáhá široké veřejnosti prověřit její vztah k alkoholu a změnit zaběhlé návyky, se znovu uskuteční v únoru.
Urologové otevírají v lednu své ambulance
Desítky urologů po celé republice otevřou v týdnu od 24. ledna své ambulance a nabídnou mužům vyšetření prostaty. Chtějí tak zachytit nebezpečnou nemoc – rakovinu prostaty, na kterou v Česku ročně zemře kolem 1 500 mužů.
Koordinátorka Tříkrálové sbírky: Koledu s dětmi trénujeme už od léta
Veronika Dobrovolná, nyní na rodičovské dovolené, byla doposud již několikrát v koordinátorské pozici Tříkrálové sbírky. Letos ji čekají dvě role. Nejen, že musí v náročných zimních týdnech skloubit roli maminky Kubíka a Vojtíška, ale jejím úkolem je také dohlížet na to, aby sbírka reagovala na současnou ne příliš jednoduchou situaci v době stále se proměňující epidemie.
Nadace dřevo pro život otevřela již 12. ročník soutěže Dřevěná stavba roku 2022
Nadace dřevo pro život zahájila přihlašování do prestižní oborové soutěže Dřevěná stavba roku. Už dvanáctým rokem představuje široké veřejnosti díla těch, kteří umí doslova kouzlit se dřevem a vytváří dřevěné stavby šetrné k přírodě.
Nový jízdní řád 2022 v Praze a Středočeském kraji
Praha / Středočeský kraj
V neděli 12. prosince 2021 začal platit nový železniční jízdní řád. Ve Středočeském kraji se rozsah regionální dopravy zajišťované Českými drahami mírně sníží.
Na monitory dechu čeká 100 předčasně narozených miminek
Zdravý novorozenec vdechne a vydechne asi 40krát za minutu. Mohou však nastat situace, kdy je zapotřebí dech miminka hlídat. Riziko náhlé zástavy dechu se týká hlavně předčasně narozených dětí.
ENERGO linka Středočeského kraje již odbavila téměř 600 telefonických a emailových dotazů
Středočeský kraj
ENERGO linka Středočeského kraje, která byla spuštěna na začátku listopadu, vyřešila do dnešního dne celkem 579 hovorů a emailových dotazů.
Kraj jedná s obcemi o lepší ochraně přírody Křivoklátska
Křivoklátsko
Středočeský kraj zahájil avizovaná jednání s obcemi, kterých by se týkalo vyhlášení Národního parku Křivoklátsko. Ten by měl zabírat zhruba šestinu stávající chráněné krajinné oblasti, a to právě v přírodně nejcennějším území.
Stipendia pro žáky se neosvědčila, 16 milionů korun dostanou přímo školy na podporu vybraných studijních oborů
Středočeský kraj
Celkem 16 milionů korun dostanou středočeské střední školy na podporu vybraných studijních oborů, které jsou potřebné, ale není o ně mezi žáky odpovídající zájem.

Reklama

Aktivní Dítě

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo

AUTO-MOTO

29. ledna 1886

získal Karl Benz patent na první benzínem poháněný automobil.

VESMÍR

29. ledna 1613

pozoroval Galileo Galilei planetu Neptun, ale neuvědomil si, jaký významný objev udělal.

KULTURA

29.ledna 1845

vyhověl Zemský sněm žádosti a schválil založení českého divadla v Praze.