KAM NA VÝLET / Hrady, zámky a zříceniny

Proslulá vězení a mučírny s mučícími nástroji i monumentální velká věž s loveckými sbírkami. To všechno nabízí hrad Křivoklát
 
Autor / zdroj foto: Hrad Křivoklát

Hrad Křivoklát / Křivoklát

Hrad Křivoklát je národní kulturní památkou. Během prohlídky hradu uvidíte nádhernou pozdněgotickou hradní kapli, královský a rytířský sál s expozicí gotického malířského a sochařského umění, fürstenberskou knihovnu s 50 tisíci svazky, bohaté fürstenberské muzeum a obrazárnu. Navštívíte také proslulá vězení a mučírny s mučícími nástroji, monumentální velkou věž s loveckými sbírkami, nebo se projdete po hradbách.

Gotické paláce
Prohlédněte si 2. hradního nádvoří, Stříbrnice, Augustova vězení, dalších částí vězení a hladomorny, dále kaple, malého (Rytířského) a velkého (Královského) sálu, knihovny, obrazárny, místnosti věnované Filipíně Welserové a hradního fürstenberského muzea.

Edukační program - Česká státnost
Česká státnost napříč dějinami! Období královské moci bude nastíněno během prohlídky nejstarších částí hradu. Druhou část prohlídky, která je zaměřena na vznik Československa a státní symboly, tvoří výstava Můj stát. Součástí programu jsou hádanky, hry a úkoly.

Hrad Křivoklát není jen místem, kde se neustále připomíná jeho historie. Během roku zde probíhá mnoho zajímavých akcí, mezi ně patří například kouzelné noční prohlídky, koncerty, divadla, muzikály, filmový festival, ukázky řezbářského umění a jiné. Každá akce je svým způsobem jedinečná a vždy se těší velkému zájmu návštěvníků. Pravidelně se konají Královské velikonoce na Křivoklátě, Léto na Křivoklátě s bohatým a pestrým kulturním programem.

Díky možnosti zarezervovat si blízko hradu ubytování máte šanci si jeho atmosféru užít i v noci. A to teprve začíná to pravé dobrodružství pro děti!


Z historie hradu
Za panování Přemysla Otakara II. vznikl rozsáhlý, velkolepý královský hrad, na kterém již v dětství a opakovaně také v dospělosti pobýval Karel IV.. Hrad byl výrazně přestavěn Václavem IV.  Později byl hrad velkoryse dobudován Vladislavem Jagellonským.

Křivoklát byl několikrát těžce poškozen požárem. V době husitských válek zde byly uloženy korunovační klenoty. Stal se obávaným vězením a jeho význam prudce poklesl. Romantismus 19. století a zejména majitelé hradu Fürstenberkové, kteří hrad drželi až do roku 1929, přivedli hrad k záchraně jeho restaurováním. Poslední majitel Max Egon II. prodal toho roku hrad i s panstvím Československé republice.


Více informací včetně aktuálních akcí, provozní doby a cen vstupného najdete na webu hradu.

Autor / zdroj: -red-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.